• Kategorie
  • Szukaj
  • Zakrętarki udarowe

Zakrętarki udarowe to często wykorzystywane przez specjalistów urządzeni, choć nie wyklucza to ich użytkowania przez domowych majsterkowiczów. Z wyglądu może ona przypominać wiertarko-wkrętarkę i ma ona podobne zastosowanie.

Czym w takim razie różnią się od zwykłych wkrętarek? Odpowiedź jest bardzo prosta, a mianowicie mocą. Jeżeli planujecie często, mocno coś przykręcać, lub odkręcać, to lepiej sprawdzi się zakrętarka udarowa. Jest ona szczególnie przydatna, jeżeli potrzebujemy odkręcić wyjątkowo zapieczoną śrubę.

Bardzo ważny przy tym jest moment obrotowy. Nie należy przy tym mylić zakrętarki z kluczem udarowym, gdyż są to zupełnie inne urządzenia, choćby z tego względu, że klucz udarowy ma znacznie większy moment obrotowy, ponadto jest on nawet rozmiarami większy od zakrętarki udarowej. Mają one też inne typy mocowania.

Dodatkowo przy pomocy zakrętarki możemy też wywiercić otwory w drewnie lub metalu, ale potrzebujemy do tego specjalnego wiertła. Sprawdź ofertę hurtowni Narzędzia Krab.