• Kategorie
  • Szukaj
  • Cyrkle

Cyrkle są narzędziami służącymi do kreślenia okręgów oraz odmierzania odcinków. Istnieją modele, które stosuje się wraz z ołówkiem oraz takie, którymi można rysować po twardych materiałach, dzięki ostrym końcówkom. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.

Cyrkle są świetnym narzędziem m.in. do tworzenia ręcznych rysunków technicznych, co sprawia, że są nieodłącznym przedmiotem niektórych architektów. Ponadto cyrkle ślusarskie (czyli te z ostrymi końcówkami) przydadzą się fachowcom do zakreślenia np. okręgu na twardej powierzchni, aby umożliwić jego późniejsze precyzyjne wycięcie. Są to narzędzia, które niezwykle ułatwiają nie tylko czynności zawodowe, lecz również te codzienne – dlatego z pewnością znajdą zastosowanie w każdym domu.

Kojarzą się one najczęściej ze szkołą i matematyką, choć posiadają szerokie spektrum zastosowań – od właśnie tych szkolnych, po projektowanie wnętrz. Odmierzając odcinki cyrklem, mamy pewność dokładnego wyniku, a co za tym idzie doskonałej jakości końcowej.

Brak produktów do wyświetlenia