• Kategorie
  • Szukaj
  • Wyciskacze do mas

Niezbędnym narzędziem wykorzystywanym do prac budowlanych jest wyciskacz do mas. Pistolet ma za zadanie wypchnięcie kleju lub silikonu z tuby bezpośrednio na odpowiednią powierzchnię. Dzięki prostym mechanizmom działania, korzystanie z wyciskacza nie powinno sprawiać problemów.

Tuba z materiałem umieszczana jest w tzw. magazynku. Ponadto narzędzie posiada spust, tłok i zapadkę, która chroni przed wycofaniem się. Po naciśnięciu spustu tłok przesuwa się i wyciska masę na końcu opakowania. W zależności od modelu pistolety różnią się miedzy sobą dodatkowymi funkcjami, materiałami, jakością wykonania, a także ceną.

Odpowiednio dobrany sprzęt ma wpływ na rezultat wykonywanych prac i może zmniejszyć koszty remontu. Są dwa rodzaje wyciskacza: ręczne i akumulatorowe.

Ostatnia opcja jest bardziej precyzyjna i nie wymaga użycia dużej siły, pomimo że wyciskacz posiada znaczne rozmiary. Wybierając narzędzie do pracy, należy wziąć pod uwagę jego przeznaczenie i warunki pracy. Sprawdź ofertę hurtowni Narzędzia Krab.