• Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia spawalnicze

Pracownicy profesjonalnych warsztatów oraz zapaleni majsterkowicze doskonale wiedzą, że wiele prac budowlanych i naprawczych nie dałoby się wykonać bez profesjonalnych narzędzi spawalniczych. Dzięki nim możliwe jest sprawne łączenie ze sobą różnych elementów w jedną całość. Najlepsze spawarki oraz akcesoria do nich kupisz w naszym sklepie.

W naszej ofercie znajdziesz różne modele spawarek zasilanych stałym prądem lub za pomocą agregatów prądotwórczych. Spawarki w zależności od modelu dostosowane są do pracy metodami MIG/MAG. MMA oraz TIG. Warto dokupić do nich specjalistyczne uchwyty spawalnicze przeznaczone do ręcznego spawania przy użyciu drutów elektrodowych. Pracę spawarek usprawnią także kątowniki umożliwiające łączenie elementów spawalniczych pod różnym kątem.

W pracach spawalniczych niezbędne okazują się również odpowiednio dobrane elektrody. Kupisz u nas m.in. elektrody wolframowe przydatne przy spawaniu prądem stałym elementów wykonanych z  tytanu, stali czarnej i nierdzewnej, a także niklu. Oferujemy także najlepszej jakości druty do spawania stali wysoko- i niskostopowych.

Narzędzia spawalnicze to specjalistyczne narzędzia, które umożliwiają łączenie różnych elementów w całość. W ofercie naszego sklepu znajdziesz przede wszystkim spawarki oraz niezastąpione akcesoria takie jak uchwyty spawalnicze, kątowniki, elektrody oraz druty do spawania stali wysoko i niskostopowych. Dzięki wysokiej jakości produktów Twoja praca będzie efektowna i co ważne – bezpieczna.

Co to są narzędzia spawalnicze i do czego służą?

Ten szczególny typ narzędzi przeznaczony jest do spawania, czyli łączenia ze sobą metali, przy czym najpopularniejsze to stal i aluminium, choć można również spawać tworzywa sztuczne. Nie jest to forma pracy dla każdego, odbywa się pod tzw. napięciem, przy udziale prądu, a co za tym idzie, niesie ze sobą pewne ryzyko. Spawarki, zależnie od przeznaczenia, topią elementy materiałów, dzięki czemu możliwe jest ich zespolenie.

Jaką spawarkę wybrać?

Zasadniczo spawarki dzielimy na trzy typy:

·         Spawarki MMa – popularne, choć powolne spawarki, podczas pracy konieczne jest usuwanie powstającego żużlu wymagają również zastosowania elektrod otulonych.

·         Spawarki MIG/MAG – występują w profesjonalnych zakładach mechanicznych, ich praca odbywa się w osłonie gazowej (konieczne jest podpięcie butli z gazem); dają możliwość pracy z różnymi metalami.

·         Spawarki TIG – ich praca odbywa się przy pomocy elektrody nietopliwej; umożliwiają spawanie różnych materiałów, nie tylko metali, również w technologii MMa.

Podczas wyboru spawarki ważne jest zorientowanie się w typie sieci, jaki mamy w zakładzie/domu. Wpływa to bowiem na zasilanie spawarki. Średnica i rodzaj elektrody zależne są od rodzajów i grubości spawanych materiałów; z zasady elektrody kwaśne i zasadowe poleca się doświadczonym spawaczom (prąd stały), a elektrody rutylowe i otulinowe początkującym.

Ważne parametry spawarek uzależnione od preferencji użytkownika to także cykl pracy i mobilność. Ten pierwszy informuje nas, jak długo urządzenie może pracować w jednym, dziesięciominutowym cyklu np. 70% sprawności spawarki oznacza kolejno 7 minut pracy i 3 odpoczynku.

Mobilność z kolei zależy od tego, czy spawanie będzie odbywać się w jednym miejscu – spawarki do użytku domowego są z reguły lżejsze, łatwiej je przenieść. Nie zawsze pozwolą jednak one na wykonanie wszystkich prac, wówczas konieczna będzie cięższa spawarka gabarytowa.

Dlaczego warto kupić spawarkę z akcesoriami w naszym sklepie?

Jesteśmy stale rozwijającą się firmą, która stawia na fachową obsługę, najwyższą jakość oraz zadowolenie klientów. Oferujemy doradztwo techniczne, co bywa pomocne zwłaszcza w temacie bardziej specjalistycznych narzędzi jak te spawalnicze. Dzięki znanym i sprawdzonym producentom masz pewność, że produkt, który kupujesz będzie sprawny i bezpieczny podczas pracy. Gwarancja oraz serwis po sprzedażowy to u nas nieodłączne elementy każdej transakcji.