• Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze nasadowe

Klucz nasadowy to nic innego, jak narzędzie do odkręcania i dokręcania śrub oraz nakrętek, obracania trzpieni i wiele więcej. Składa się on z sześciokątnej lub dwunastokątnej nakładki oraz z trzpienia prostego, która posiada uchwyt w kształcie litery T lub przetyczką (klucz sztorcowy) lub wygiętego (klucz fajkowy). 

Każdy klucz nasadowy składa się z trzech podstawowych elementów: trzpienia prostego z uchwytem, pokrętła do nasadek oraz nasadki. Szukasz narzędzi warsztatowych dobrej jakości? Sprawdź ofertę naszego sklepu!

Rodzaje kluczy nasadowych – istnieje kilka rodzaju kluczy nasadowych. Dzieli się je ze względu na wielkość zbieraka. Możesz się spotkać z kluczami takimi jak np. 1/4" to 6,3 mm, 3/8" to 10 mm, 1/2" to 12,5 mm, 3/4" to 20 mm oraz 1" to 25 mm. 

Jakie klucze nasadowe powinieneś mieć w swoim domu? Tak naprawdę to, jakie klucze powinieneś posiadać zależne jest od tego, do czego one są ci potrzebne. Jeśli pracujesz w terenie wygodniejszy okaże się zestaw nasadek uniwersalnych zróżnicowanych tylko ze względu na wielkość. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale i na rodzaj stali. Chromowane narzędzia są znacznie trwalsze.