• Kategorie
  • Szukaj
  • Ściski sprężynowe

Ściski sprężynowe to rodzaj ścisków, który charakteryzuje się najłatwiejszą obsługą z wszystkich. Wyglądem przypominają kombinerki, a ich sposób użycia nie odbiega znacznie od tych popularnych "szczypiec". Siła dociskowa w ściskach sprężynowych jest generowana właśnie przez sprężynę znajdującą się między szczękami. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.

Do zalet tych narzędzi można zaliczyć łatwą oraz sprawną obsługę. Ponadto ściski sprężynowe zazwyczaj nie posiadają zbyt dużych szczęk, co ułatwia dociskanie mniejszych przedmiotów. Nie posiadają one tak dużej siły nacisku, jak ściski kątowe, lecz są doskonałym narzędziem w codziennym użytku, które pozwoli na łączenie małych i średnich elementów. Ściski sprężynowe najczęściej zbudowane są ze wzmocnionego tworzywa sztucznego, dzięki czemu są jakościowo dobrym narzędziem.

Sprawdzą się one przy pracach stolarsko-modelarskich, sklejaniu niewielkich modelów oraz naprawie drobnych elementów. Ściski te będą przydatne dla wszystkich osób niezależnie od specjalizacji.