• Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze płasko-oczkowe

Klucze płasko-oczkowe są niezbędne w domu. Mogą przydać się do odkręcenia lub przykręcenia śruby lub nakrętki. Takie prace realizuje się samodzielnie i bez wysiłku dzięki takiemu kluczowi. Szukasz narzędzi warsztatowych dobrej jakości? Sprawdź ofertę naszego sklepu!

Dobra jakość, solidność oraz trwałość mają znaczenie. Specjaliści rekomendują zakup kilku takich kluczy lub zestawu. Najczęściej używane są klucze z łebkami o średnicach 8, 10, 12, 13, 17 oraz 19 mm. Rozmiarów kluczy jest więcej, ale to majsterkowicze decydują o tym, który sprawdzi się najlepiej.

Zestawy mogą liczyć kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt elementów. W zestawie jeden klucz kosztuje ok. 3 złotych, ale kupowany pojedynczo będzie znacznie droższy, co na pewno nie jest jego zaletą. Nie ma znaczenia czy klucze są markowe, czy nie. Najważniejsza jest ich trwałość oraz wytrzymałość. Zestaw dobrze jest opakować w mocne pudełko, które sprawdzi się o wiele lepiej niż woreczek czy miękki kartonik. Wybór narzędzi jest ważny, a niejedna osoba chętnie z nich skorzysta.