• Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia pneumatyczne

Przy pracach budowlanych i remontowych szczególnie przydatne okazują się narzędzia pneumatyczne. To specjalistyczne urządzenia stosowane głównie w profesjonalnych warsztatach oraz zakładach przemysłowych. Ich mechanizm działania polega na wykorzystywaniu siły sprzężonego powietrza po to, aby maksymalnie ułatwić pracę użytkowników. Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, jakie narzędzia pneumatyczne możesz u nas nabyć.

W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju pistolety pneumatyczne, w tym pistolety lakiernicze wysoko- i niskociśnieniowe. Ich szczególną odmianę stanowią pistolety natryskowe do tynków, umożliwiające malowanie ścian i elewacji przy użyciu farb strukturalnych oraz rzadkich tynków. Dodatkowo nasz asortyment zaopatrzyliśmy też w urządzenia do przedmuchiwania z krótkimi i długimi dyszami, a także pistolety do piaskowania i pompowania.

Wśród narzędzi pneumatycznych na szczególną uwagę zasługują również złączki i szybko-złączki, za pomocą których możliwe jest skuteczne okuwanie przewodów z tworzywa. Wewnątrz maszyn pneumatycznych umieszcza się też złączki AUTO. Godne polecenia są również wysokiej jakości zwijadła pneumatyczne i kompresory.

W ofercie naszego sklepu nie mogło zabraknąć niezwykle efektownych narzędzi i akcesoriów pneumatycznych. Tutaj znajdziesz m.in. zwijadła pneumatyczne, kompresory, złączki i szybko-złączki oraz całą gamę pistoletów i węży pneumatycznych- o różnych odmianach i zastosowaniach.

Do czego i komu służą narzędzia pneumatyczne?

Narzędzia pneumatyczne, zaraz po elektrycznych, stanowią najpopularniejszą grupę narzędzi potrzebnych np. w warsztatach oraz miejscach, gdzie wykonuje się naprawy. Mają jednak nad nimi przewagę- dysponują bowiem zdecydowanie większą mocą przy jednocześnie mniejszych wymiarach (ok. 50%). Dzięki mniejszym gabarytom oraz ciężarom są komfortowe dla operatora, a do ich pracy wykorzystywane jest sprężone powietrze. Dlatego najważniejsze jest, aby w swoim miejscu pracy mieć instalację sprężonego powietrza, bez niej niestety narzędzia nie będą miały szansy się wykazać.

Mimo tego, że narzędzi tych nie możemy ot tak podpiąć do prądu, zdecydowanie warto się nimi zainteresować jeszcze z kilku względów. Podczas swojej pracy, co istotne np. w warsztatach zakładających instalacje LPG, nie wydzielają iskier. Spada zatem ryzyko wywołania pożaru, co nie jest tak oczywiste w przypadku konkurencyjnych elektronarzędzi.

Kolejną cechą narzędzi pneumatycznych jest ich niewielka awaryjność, nie posiadają bowiem skomplikowanej budowy czy wielu oddziałujących na siebie mechanicznie elementów, dzięki czemu ewentualna naprawa nie nadszarpnie naszego budżetu. Jeśli o finansach mowa, narzędzia te uchodzą za droższe od elektrycznych, nie jest to jednak do końca prawda. Mniej popularne marki mogą równać się tym prestiżowym z gałęzi elektrycznej, a co ważne, wychodzą od nich taniej w utrzymaniu.

Analizując cechy narzędzi pneumatycznych, musimy sami zadecydować, czy komfort pracy oraz niskie koszty eksploatacji warte są jednorazowej inwestycji w instalację sprężonego powietrza. Z pewnością jest to doskonałe rozwiązanie dla warsztatów przemysłowych, gdzie wykonuje się dużo napraw, często eksploatuje urządzenia. Osoby prywatne, którym zależy na wygodzie i bezpieczeństwie pracy również nierzadko sięgają po narzędzia pneumatyczne. ich zastosowanie ma obecnie tendencję wzrostową.

Dlaczego warto kupić te narzędzia w naszym sklepie?

Jeżeli niekwestionowane zalety narzędzi pneumatycznych Was przekonały, warto zaopatrzyć się w nie u sprawdzonego dostawcy, czyli u nas. Jesteśmy rodzinną firmą, która zaczynała od dystrybucji gazów technicznych, systemów łączeń i narzędzi ręcznych. Obecnie specjalizujemy się w sprzedaży całej gamy produktów z przeznaczeniem dla m.in. warsztatu, budownictwa, stolarki czy szeroko pojętego przemysłu. Każdy klient, czy to profesjonalista, czy majsterkowicz-amator znajdzie u nas coś dla siebie.

Asortyment sklepu Krab stale się powiększa i dopasowuje do potrzeb konsumenta. 

Poza skupieniem na dobrej obsłudze klienta, dbamy o najwyższą jakość oferowanych produktów dzięki współpracy z czołowymi producentami. Każda rzecz w naszym sklepie objęta jest gwarancją oraz serwisem po sprzedażowym. Zaopatrz się u nas, jeżeli zależy ci na szybkiej realizacji zamówienia oraz profesjonalnym doradztwie technicznym.