• Kategorie
  • Szukaj
  • Strugarko-grubościówki

Strugarko-grubościówka jest profesjonalnym narzędziem do obróbki praktycznie każdego drewna. Jest dużo dokładniejsza niż sama strugarka, ponieważ do pracy samego struga dokłada obróbkę wierzchniej warstwy obrabianego drewna, dopasowując je do pożądanego poziomu.

Pomimo swojego profesjonalizmu, strugarko-grubościówka jest stosunkowo prostym narzędziem o sporych gabarytach. Ma sporą wagę od ok. 100 kg do 160 kg i więcej, dzięki czemu można mieć komfort pracy nawet przy obrabianiu większych elementów. Blat roboczy jest kwestią kompromisu pomiędzy dużym zapotrzebowaniem strugarki i mniejszym grubościówki. Uważa się, że grubościówka potrzebuje połowy tego, co strugarka.

Ważną sprawą narzędzia jest silnik, którego moc wacha się od 1,5 kW do 3 kW. Przy dobrych nożach, elektronarzędzie jest w stanie poradzić sobie z twardszym drewnem nawet przy silniku 1,5 kW, z tym że praca będzie trwała dłużej.

Przy większej mocy obróbka będzie postępowała bardziej płynnie. Oczywiście, dla wymagających, znajdą się narzędzia o dużo większej mocy. Sprawdź ofertęhurtowni Narzędzia Krab.