• Kategorie
  • Szukaj
  • Strugarko-grubościówki

Strugarko-grubościówka jest profesjonalnym narzędziem do obróbki praktycznie każdego drewna. Jest dużo dokładniejsza niż sama strugarka, ponieważ do pracy samego struga dokłada obróbkę wierzchniej warstwy obrabianego drewna, dopasowując je do pożądanego poziomu.

Pomimo swojego profesjonalizmu, strugarko-grubościówka jest stosunkowo prostym narzędziem o sporych gabarytach. Ma sporą wagę od ok. 100 kg do 160 kg i więcej, dzięki czemu można mieć komfort pracy nawet przy obrabianiu większych elementów. Blat roboczy jest kwestią kompromisu pomiędzy dużym zapotrzebowaniem strugarki i mniejszym grubościówki. Uważa się, że grubościówka potrzebuje połowy tego, co strugarka.

Ważną sprawą narzędzia jest silnik, którego moc wacha się od 1,5 kW do 3 kW. Przy dobrych nożach, elektronarzędzie jest w stanie poradzić sobie z twardszym drewnem nawet przy silniku 1,5 kW, z tym że praca będzie trwała dłużej.

Przy większej mocy obróbka będzie postępowała bardziej płynnie. Oczywiście, dla wymagających, znajdą się narzędzia o dużo większej mocy. Sprawdź ofertęhurtowni Narzędzia Krab.

Dewalt Strug ARKO-GRUBOŚCIÓWKA 1800W DW733 DW733-QS Specjalny system blokowania głowicy zapewnia bardzo wysoką precyzję strugania. Duże stoły podający i odbiera...
3526.45
szt. Do przechowalni
Dewalt Strug ARKO-GRUBOŚCIÓWKA 2100W D27300 D27300-QS Konstrukcja z mocnego, sztywnego odlewu aluminiowego Wyłącznik przy zaniku napięcia, zabezpieczenie przeci...
8946.83
szt. Do przechowalni

Strugi stołowe to idealne narzędzie dla tych, którym zależy na wyrównaniu powierzchni drewna. Można je z powodzeniem wykorzystać do tworzenia na przykład desek czy też na przykład boazerii. Dzięki nim nie musimy już tych prac wykonywać ręcznie, a co za tym idzie tracić na to czas.

Ponadto strug stołowy zapewnia znacznie większą precyzję niż tradycyjny ręczny. Dzięki niemu uzyskamy idealnie równą powierzchnię, co ma szczególne znaczenie, jeżeli chcemy stworzyć na przykład meble. Dzięki łatwości jego obsługi, poradzą sobie z nim zarówno profesjonalni stolarze, wykonujący skomplikowane zlecenia, jak i również zwykli majsterkowicze, którzy chcieli od czasu do czasu stworzyć coś w drewnie.

Dodatkowo dzięki stołowi jesteśmy w stanie łatwiej obrobić duże kawałki drewna takie jak na przykład deski czy też różnego rodzaju płyty drewniane. Trzeba jednak przy tym pamiętać o maksymalnym obciążeniu dla danego urządzenia, zgodnie z zaleceniami producenta. Sprawdź ofertę hurtowni Narzędzia Krab.