• Kategorie
  • Szukaj
  • Suwmiarki noniuszowe

Suwmiarki noniuszowe są inaczej nazywane analogowymi. Stanowią one metrologiczne narzędzia. W trakcie ich zastosowania, wartości odczytuje się na prowadnicy, jak również na noniuszu suwaka. Badany przedmiot można położyć między stykowymi płaszczyznami szczęk, żeby dotknęły się one z krawędziami danego przedmiotu. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.

Chcąc odczytać wynik, należy najpierw spojrzeć na główną podziałkę, na której pokazana jest pełna liczba milimetrów. Po przecinku można dostrzec kreski tuż na noniuszu suwaka, który jednocześnie pokrywa się z kreskami znajdującymi się na głównej podziałce. Dzięki suwmiarkom noniuszowym można mierzyć nie tylko grubość lub szerokość, ale także głębokość, a nawet rozstaw elementów z mierzonego przedmiotu.

Ten przedmiot jest bardzo uniwersalny. Znajduje on swoje zastosowanie głównie w zakładach przemysłowych bądź w warsztatach. Charakteryzują się one precyzją dokonywanych pomiarów stosując wyłącznie prostą konstrukcję. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą produktów w tej kategorii.