• Kategorie
  • Szukaj
  • Poziomnice skrzynkowe

Poziomice służą do wyznaczenia poziomu płaszczyzn podłóg, ścian, sufitów.  Podczas wyboru poziomy należy zwrócić uwagę na jej długość i dokładność. Do wykonywania prac ogólnobudowlanych i murarskich zalecane są poziomice o długości do 120 cm  i szerokiej podstawie.  Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.

Do prac betoniarskich optymalnym rozwiązaniem jest poziomica o długości ok. 180 cm. Zapewni dokładność podczas tworzenia konstrukcji zbrojeniowych. Do drobnych prac wykończeniowych mogą być wykorzystywane poziomice o długości 60-90 cm. Poziomica skrzynkowa ze względu na swoją konstrukcję zapewniają wytrzymałość oraz sztywność. 

Polecane są dla robót szalunkowych, stolarskich, ciesielskich, budowlanych. Zaletą poziomic skrzynkowych jest prosta obsługa, precyzja oraz dokładność pomiaru. Idealny poziom uzyskany jest wtedy, kiedy w fiolce pęcherzyk powietrza znajduje się na środku.  Ten prosty system znany jest do stuleci, gwarantuje zachowanie precyzji podczas budowy, prac amatorskich.