• Kategorie
  • Szukaj
  • Dalmierze

Dalmierze są narzędziami pomiarowymi, które służą do wyznaczania odległości. Są świetną, bardziej nowoczesną alternatywą dla zwykłych miar, lecz poza mierzeniem odległości posiadają także bardziej rozbudowane funkcje – przy ich pomocy można obliczyć objętość oraz pole powierzchni. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.

Tego rodzaju urządzenia nie są tylko przeznaczone dla profesjonalnych fachowców – każdy, kto wykonuje w domu remont, może zaopatrzyć się w dalmierz, który z pewnością ułatwi pracę i skróci czas pomiarów.

Wybór dalmierza jest uzależniony od tego, gdzie będzie on wykorzystywany. Jeśli planuje się używanie takiego urządzenia w wewnątrz budynku, nie trzeba szukać dalmierzy z ogromnym zasięgiem, natomiast gdy pomiary będą wykonywane na świeżym powietrzu, z pewnością dobrym wyborem będzie dalmierz z celownikiem (optyczny lub cyfrowy) – będzie to niezwykłym ułatwieniem w wybraniu właściwego celu. Dalmierze to urządzenia, które na pewno znajdą zastosowania w każdym domu.

Dalmierz to narzędzie pomiarowe, służące głównie do pomiaru odległości, ale także do pomiaru kąta pochylenia, powierzchni oraz objętości. Inaczej zwany jest odległościomierzem bądź elektryczną metrówką. Dalmierze wykorzystywane są do różnych celów – znajdują zastosowanie zarówno w branży budowlanej, jak i w leśnictwie, sporcie (np.golf) czy armii.

Narzędzie te jest niezwykle łatwe w obsłudze, wykazuje wysoką dokładność  oraz pozwala na natychmiastowe odczytanie wyniku pomiaru. Zaletą jest także mały rozmiar, dzięki czemu urządzenie jest lekkie i wydajne. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.

Dalmierze mogą pracować nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych! Obecnie na rynku wyróżnić można 3 główne typy dalmierzy: ultradźwiękowe (elektromagnetyczne), laserowe oraz optyczne. Największą popularnością ze względu na dużą wszechstronność i wygodę obsługi cieszą się dalmierze laserowe. 

Wybór odpowiedniego rodzaju dalmierza zależy od przeznaczenia oraz oczekiwanej dokładności i szybkości pomiaru, jeżeli więc masz jakiekolwiek wątpliwości czy pytania zgłoś się do naszego specjalisty!