• Kategorie
  • Szukaj
  • Pompy do spuszczania paliwa

Pompy do spuszczania paliwa nie powinny być pomijane przez serwisy i pomoc drogową jako zbędne dodatki. Prawie każde błędne tankowanie może być łatwo naprawione, bez konieczności zawiezienia auta do warsztatu samochodowego. Również możemy łatwo napędzać generatory prądu z paliwa pojazdów. Szukasz narzędzi warsztatowych dobrej jakości? Sprawdź ofertę naszego sklepu!

Dobrej jakości pompy do spuszczania paliwa powinny być zarówno do benzyny bezołowiowej, jak i ropy i olejów. Pompa powinna być wykonana ze stali nierdzewnej, aby mogła służyć jak najdłużej. Wartym rozważenia dodatkiem do pomp jest wbudowany filtr z możliwością czyszczenia. Łatwa obsługa pomp do czyszczenia nie powinna być jednak powiązana z lekkomyślnością.

Źle użyta pompa do spuszczania paliwa może przysporzyć jeszcze więcej kłopotów. Pompy powinny być chłodzone za pomocą cieczy przepompowywanej. Praktycznie wszystkie dostępne na rynku pompy mają odpowiednie atesty unijne. Najlepsze pompy do spuszczania paliwa mogą osiągać tak wysoką wydajność, że w kilkanaście minut możemy opróżnić cały bak.