• Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia do zaworów

Narzędzia do zaworów przydadzą się w każdym profesjonalnym jak i przydomowym warsztacie samochodowym. W ich skład przede wszystkim wchodzą narzędzia do ustawiania luzu zaworowego, montażu jak i demontażu zaworów różnego rodzaju.

Przy pomocy wybranych narzędzi można przyspieszyć każdą pracę i naprawę, w której trzeba odkręcić lub dokręcić jakiś zawór. Silniki samochodowe i wysokoprężne wymagają profesjonalnego sprzętu, aby do minimum ograniczyć skutki zbyt słabego nacisku na poszczególne zawory, które mogą się rozprężyć lub poluzować podczas pracy danej jednostki. Używając profesjonalnego sprzętu taka sytuacja spada praktycznie do zera.

Jednym z narzędzi bardzo ułatwiającym pracę oraz kontrolę poprawnie wykonanej pracy jest tak zwany szczelinomierz. Jak sama nazwa wskazuje służy on do mierzenia szczelin w zaworach. Innym narzędziem do wykorzystania w każdym warsztacie jest także ściągacz do demontażu zaworów, który pozwala na demontaż bez uszkadzania silnika. Można zakupić też cały zestaw narzędziowi, który każdemu ułatwi pracę podczas naprawy samochodu.