• Kategorie
  • Szukaj
  • Złącza pneumatyczne

Złącza pneumatyczne są wymagane w pracy ze sprężonym powietrzem, kompresor sam w sobie nie wystarczy. Z powodu, że stosowane jest w nich sprężone powietrze oraz obecną wilgoć, do ich produkcji nie wykorzystuje się elementów narażonych na korozję. Najczęściej wykorzystuje się mosiądz. 

Źródło, przewody i złącza pneumatyczne są niezbędnymi elementami. Dzielą się na grupy, np. opaski, złącza auto, kłowe lub zaciskowe – do przewodów CU, plastikowe, zawory kulowe, różnego rodzaju listwy oraz złączki gwintowe. Najbardziej popularnym i najczęściej spotykanym złączem są złącza typu QUICK, które sprawdzają się w bezpośrednim złączeniu przewodów skalibrowanych. Narzędzia Krab – zapraszamy do poznania naszej oferty.

Złącza pneumatyczne dzielą się także na standardowe, nierdzewne, wersje mini oraz te zależne od temperatury pracy (od -20°C do 80°C)  oraz jej ciśnienia (od 0 do 12 bar). W zależności od rodzaju wykonywanych prac oraz kategorii przemysłu należy dostosować dane złącza. Jest to niezbędne, jeśli chcemy uniknąć awarii i nieszczelności.