• Kategorie
  • Szukaj
  • Pompy do oleju

Pompy do oleju zapewniają dobre zasilanie elementów silnika ilością oleju smarnego. Dzieje się tak, ponieważ olej jest przepompowywany przez silnik cztery do sześciu razy na minutę. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pomp: ręczne poruszane siłą ludzkich mięśni (najczęściej kupowane przez klientów prywatnych), elektryczne oraz pneumatyczne. Szukasz narzędzi warsztatowych dobrej jakości? Sprawdź ofertę naszego sklepu!

Klienci mogą dobrać je do własnych potrzeb. W sprzedaży są także pompy tandemowe próżniowo-olejowe. Wytwarzają podciśnienie niezbędne do hamowania. Pompy do oleju elektryczne nabywane są przez firmy oraz warsztaty samochodowe.

Napędzane są silnikiem elektrycznym, który pompuje szybko oraz wydajnie – zasilane są z sieci lub z  akumulatora, a w komplecie z pompami sprzedawane są przewody, złączki, śrubki oraz klemy. Do niektórych modeli pomp dołączany jest filtr zewnętrzny.

Niektóre modele pomp są odpowiednie do pompowania oleju i paliw, ale nie należy ich stosować do pompowania benzyny. Rozpiętość cen pomp jest spora – waha się od ponad 100 złotych do około 500 złotych.