• Kategorie
  • Szukaj
  • Kątowniki stolarskie

Kątowniki stolarskie składają się z uchwytu, a także osadzonego w nim pod kątem ostrym drugiego ramienia, zwykle z milimetrową podziałką. To niezbędnik w każdym zakładzie stolarskim, który jest przeznaczony do znaczenia kąta prostego, a także mierzenia obrabianych drewnianych materiałów.

Kątowniki stolarskie służą głównie to sprawdzania, czy dany kąt ma 90 stopni. Dodatkowo, można nimi łatwo znajdować środek koła oraz wyznaczać połowę kąta prostego 45 stopni. To narzędzie może być również niezwykle pomocne m.in. podczas cięcia, żeby krawędzie były równoległe do siebie albo może być zastosowane w formie prostej linijki bądź ekierki. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.

Kątowniki stolarskie występują zarówno plastikowe, jak i metalowe, które są przeznaczone do wyznaczania linii oraz katów prostych na większych powierzchniach. Inaczej nazywa się je węgielnicą. Chcąc dokonać właściwego pomiaru, trzeba wybrać odpowiednio dokładne narzędzie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów.