• Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze ampułowe

Szukasz narzędzi warsztatowych dobrej jakości? Sprawdź ofertę naszego sklepu! Klucze ampułowe to jedna z grupy kluczy nasadowych. Dzielą się one na końcówki takie jak: hex, torx, imbus. Końcówki posiadają dwie strony – z jednej są zakończone końcówkami o różnym kształcie, a z drugiej mają gniazdo, na którym mocuje się pokrętło.

Zestaw takich końcówek jest niezwykle przydatną rzeczą, ponieważ mogą one zastąpić w niektórych sytuacjach śrubokręt, jeśli posiada się wkrętak. Różnorodność poszczególnych zestawów sprawdza się podczas prac w specjalistycznych serwisach samochodowych i mechanicznych – mogą pomóc one w praktycznie każdych naprawach (od tych najmniejszych po te najbardziej wymagające).

Najpopularniejszymi z kluczy ampułowych są klucze Yato. Końcówki posiadają różne wielkości, dzięki czemu łatwo dopasować klucz do danej pracy. Budowa takich kluczy zazwyczaj posiada kształt litery L lub Z, co pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Wybierając klucze ampułowe należy zwrócić uwagę na rozmiar, a także na materiał, z którego są one wykonane.