• Kategorie
  • Szukaj
  • Gwintowniki

Gwintowniki to niezwykle proste w obsłudze narzędzia. Swoją budową przypominają śrubę i bardzo słusznie, gdyż przygotowują we wcześniej zrobionych otworach wyżłobienia pod ich prawidłowe wkręcanie. Otwory odprowadzają wióry lub opiłki, które są odpadem podczas tej operacji. Najczęściej stosuje się je podczas pracy w drewnie i metalu. Sprawdź ofertę hurtowni Narzędzia Krab.

Zastosowanie odpowiedniej jakości materiałów do ich produkcji zapewnia doskonałą żywotność i precyzję cięcia. Każdy majsterkowicz powinien mieć w swojej szafie cały ich zestaw, z różnymi rozmiarami i kształtami części skrawającej i roboczej. Te najmniejsze składają się z 3 elementów, podczas gdy największe z nich to już kilkanaście urządzeń. Wyróżniamy ich dwie główne wersje: ręczną i maszynową.

Z wykorzystaniem narzędzi manualnych praca idzie prosto i bezproblemowo. Używając tych typu maszynowego, trzeba zwrócić uwagę na zastosowanie odpowiedniego nacisku, gdyż użycie zbyt dużej siły może dać destrukcyjne efekty.

Gwintownik akumulatorowy Metabo GB 18 LTX BL Q I 603828500 Pełnowartościowa akumulatorowa wiertarko-wkrętarka z wyjątkową, opatentowaną funkcją gwintownika. Szybk...
Gwintownik akumulatorowy Metabo GB 18 LTX BL Q I 603828840 Pełnowartościowa akumulatorowa wiertarko-wkrętarka z wyjątkową, opatentowaną funkcją gwintownika. Szybk...