• Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze do filtra oleju

Ci, którzy próbowali ręcznie odkręcić filtr oleju wiedzą, że nawet najprostszy i najtańszy klucz do wymiany filtra oleju jest dobrą pomocą podczas napraw drogowych. Można oczywiście poczekać z zamiennikiem i dojechać do najbliższej stacji obsługi, ale co w tym czasie stanie się z silnikiem, trudno sobie wyobrazić. Koszt naprawy silnika wyraźnie przewyższa koszt nawet drogich, profesjonalnych kluczy do filtra oleju.

Niewymieniony na czas filtr oleju nie tylko przestaje spełniać swoją podstawową funkcję, ale także zaczyna uszkadzać silnik pojazdu. Olej nie tylko nie jest oczyszczany z zanieczyszczeń, sadzy, brudu i cząstek metalu, ale traci również zdolność do cyrkulacji w układzie. Dlatego każdy szanujący się właściciel samochodu powinien zawsze mieć przy sobie klucz do demontażu filtra oleju. W warsztacie powinno być kilka takich kluczy. Różne rozmiary i różne wzory.

Klucze do filtra oleju są niezbędne, ponieważ podczas pracy filtr jest narażony na wysoką temperaturę i jest tak mocno zakleszczony w miejscu mocowania, że konieczne jest użycie nawet klucza łańcuchowego do demontażu filtra oleju. Klucz ten może znacznie zwiększyć siłę mięśni potrzebną do odkręcenia filtra. Ma uniwersalny rozmiar, nadaje się do demontażu (i montażu) filtrów oleju w różnych pojazdach.