• Kategorie
  • Szukaj
  • Wkrętarki do płyt G/K

Płyta gipsowo-kartonowa stanowi duże ułatwienie w branży budowlanej. Wymaga ona jednak kilku innych narzędzi, niż w przypadku tynków tradycyjnych. Warto pamiętać, że do ich mocowania są potrzebne specjalne kołki i wkręty, które radzą sobie ze spinaniem miększych i bardziej kruchych materiałów budowlanych. W związku z tym ważny jest prawidłowy wybór elektronarzędzia do ich montażu. Sprawdź ofertęhurtowni Narzędzia Krab.

Przy stawianiu ścian lub podwieszaniu sufitów regipsowych potrzebna będzie specjalna wkrętarka, lub wiertarko- wkrętarka dedykowana takim płytom, albo narzędzie bardziej uniwersalne, które w zakresie swoich zdolności będzie miało możliwość pracy z gipsowo-kartonowych.

Zależnie od tego, czy to będzie majsterkowanie w domu, czy regularna praca na budowie, trzeba wybrać rodzaj zasilania wkrętarki. W pierwszym przypadku bez problemu można stawiać na tradycyjne i lżejsze, sieciowe narzędzie, natomiast w profesjonalnej pracy przy budowach, kiedy nie ma jeszcze gniazdek, przydadzą się modele z własnym akumulatorkiem. Warto też zwrócić uwagę na takie cechy jak ogranicznik głębokości wkrętu i jej regulacja, czy magazynek do seryjnego wkręcania wkrętów z automatycznym ich podaniem.