• Kategorie
  • Szukaj
  • Łaty murarskie

Łata murarska stanowi długą listwę z poziomicą. Jest ona przeznaczona do tego, aby wyznaczać linię startową układanej glazury. Przytwierdzając łatę do ściany, dodatkowo stosuje się haki murarskie. Łaty murarskie są zwykle wykonane z aluminium i charakteryzują się one trapezowym poprzecznym przekroju. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.

To niezwykle proste narzędzie, które w dzisiejszych czasach jest niezastąpione niemal na każdej budowie albo podczas większego remontu. Dodatkowym zastosowaniemłaty murarskiej jest sprawdzanie czy tynki albo wylewki są równo ułożone. Pierwszym jego zadaniem jest wskazaniu pionu, a następnie można dzięki jego użyciu sprawdzić, czy znajdująca się powierzchnia jest równa. Istotne jest to, że łata murarska w porównaniu do tradycyjnej poziomicy jest dokładniejsza pomiarowo, bowiem nie może ona dać większego błędu niż 1 mm/m.

Łata murarska jest dłuższa, zatem jest zdecydowanie wygodniejsza w codziennym zastosowaniu. Ponadto, może ona posłużyć nawet do równania budowlanych płaszczyzn na całej swojej długości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą tych produktów.