• Kategorie
  • Szukaj
  • Ściągacze

Ściągacze to grupa bardzo prostych w obsłudze i wytrzymałych narzędzi, które służą do demontażu wszelkiego rodzaju łożysk zewnętrznych i wewnętrznych. Ściągacze są bardzo trwały i wykonane z niesamowicie trwałej stali, dzięki czemu można je użytkować w bardzo trudnych warunkach. Szukasz narzędzi warsztatowych dobrej jakości? Sprawdź ofertę naszego sklepu!

Ściągacze dzielą się na standardowe i specjalistyczne. W profesjonalnych warsztatach samochodowych wykorzystywane są często hydrauliczne ściągacze do łożysk. Działają one na zasadzie pompy hydraulicznej o nacisku od kilku do nawet kilkudziesięciu ton, która rozpiera śrubę. Do sworzni i przegubów używa się ściągaczy specjalnie do tego przeznaczonych.

Ściągacze sworzni kulistych stworzone są zasadniczo według standardowych wymiarów i znajdują zastosowanie przy pracach nad układem amortyzacyjnych, kierowniczym czy hamulcowym. Ściągacze przegubów są wykonane z żeliwa. Są one dopasowane do wszystkich półosi napędowych co pozwala na bezpieczny demontaż bez ryzyka uszkodzenia np. skrzyni biegów.

Najprostszym ze ściągaczy jest ściągacz wycieraczek. Pozwala on na demontaż wycieraczek bez obawy o uszkodzenia szyby bądź mechanizmy wewnątrz samochodu. Tego typu ściągacze służą także do ściągania klem z akumulatora. Tego typu urządzenia znajdą wiele zastosowań w większym i mniejszym warsztacie.