• Kategorie
  • Szukaj
  • Lasery rotacyjn

Lasery rotacyjne to przyrząd, który jest często stosowany na placu budowy. Jest on w pewien sposób niwelatorem. Przyrząd ten zostaje uznawanym za przełom w technice laserowej. Sprawdź ofertę narzędzi w sklepie Narzędzia Krab.

Warto wiedzieć, że źródłem światła w laserze obrotowym jest laser półprzewodnikowy. Ma on niewielkie wymiary, jest niezawodny oraz wyróżnia się prostotą działania. Światło lasera wyróżnia się spójnością, a jego wiązka jest mało rozbieżna i spolaryzowana, dzięki czemu może osiągać linię o niezbyt dużej szerokości emisyjnej.

Należy wiedzieć, że dzięki stosowaniu lasera rotacyjnego można z powodzeniem usprawnić większość czynności pomiarowych na placu budowy. Laser rotacyjny może przydać się także na zewnątrz. Aby mierzyć w dużych odległościach od lasera wystarczy zaopatrzyć się w odbiornik laserowy zamocowany na specjalnej łacie laserowej. Tego rodzaju przyrząd odbiera sygnały z lasera i za pomocą odpowiednich sygnałów informuje pomiarowego o tym, czy wyznaczana wysokość jest poprawna.