• Kategorie
  • Szukaj
  • Sprężarki bezolejowe

Kompresor bezolejowy przeznaczony jest do prac, w których nie może być obecna nawet choćby bardzo mała, drobna ilość oleju w powietrzu sprężonym. Wykorzystuje się go na przykład w dentystycznych urządzeniach, gdzie istnieje wymóg wysokiej higieny pracy. Jest to również dobry sprzęt do stosowania w przemyśle farmaceutycznym oraz chemicznym.

Sprężarka bezolejowa charakteryzuje się też łatwym, prostym używaniem, dlatego właśnie polecana jest ona dla niedoświadczonych majsterkowiczów. Jest także przyjazna oraz bezpieczna dla środowiska, ponieważ podczas użytkowania nie emituje ona szkodliwych i niebezpiecznych substancji.

Kompresor bezolejowy możemy także wykorzystać do pompowania kół w rowerze, malowania ścian i drewnianych konstrukcji – na przykład altanek, czy to do wyczyszczenia narzędzi i urządzeń, które są zakurzone.

Sprężarki bezolejowe sprawdzają się w każdym miejscu, gdzie nie wolno zanieczyszczać powietrza olejem. Są znacznie cichsze od olejowych kompresorów. Dlatego są świetne do gabinetów dentystycznych, przemysłu spożywczego oraz farmaceutycznym. Bezolejowy kompresor jest także bardzo dobrym rozwiązaniem do użytku domowego, ponieważ nie zajmuje dużej ilości miejsca oraz cechuje się wielką mobilnością. Sprężarki bezolejowe są niezwykle łatwe i proste w obsługiwaniu i konserwacji.