• Kategorie
  • Szukaj
  • Wyciągarki

Wyciągarki to narzędzia bardzo pomocne w częstych pracach warsztatowych – ich funkcja opiera się na podnoszeniu i przemieszczaniu różnych rzeczy. Dzieli się je ze względu na długość łańcucha lub liny oraz maksymalnego dopuszczalnego udźwigu. Istotny jest także napęd samej wyciągarki – wyróżnia się mechanizm ręczny, korbowy oraz elektryczny, który jest najbardziej zaawansowany.

Bezpiecznie skonstruowane wyciągarki sprawdzają się w profesjonalnych warsztatach, jak i w amatorskich naprawach garażowych. Te o odpowiednim udźwigu pozwalają zdemontować nawet cały silnik, co sprawi, że łatwiej dojść do trudno dostępnych miejsc. Sprzęty te potrafią niezwykle pomóc człowiekowi, co sprawia, że nie trzeba męczyć się nad ręcznym podnoszeniem różnego rodzaju materiałów. Szukasz narzędzi warsztatowych dobrej jakości? Sprawdź ofertę naszego sklepu!

Ponadto takie wyciągarki świetnie sprawdzają się też w halach przemysłowych, gospodarstwach rolnych, a nawet portach, gdzie umożliwiają podciąganie naprawdę ciężkich części jednostek pływających.