• Kategorie
  • Szukaj
  • Ściągacze wycieraczek

Narzędzie takie jak ściągacz to prosty sprzęt, prostszy w użyciu od typowego scyzoryka. Dla warsztatu taki ściągacz ramienia wycieraczki to niewielki koszt i za jego pomocą można łatwo naprawiać wycieraczki w popularnych i tanich autach kompaktowych.

Mowa tu dokładnie o tym, że wycieraczki w tanich kompaktach są wykonywane przez producentów takich jak Bosch, czyli nawet kilkanaście różnych modeli pojazdów kompaktowych może mieć takie same wycieraczki, czyli te wycieraczki napędza ten sam model silnika i pod względem konstrukcyjnym są identyczne.

W świecie popularnych i tanich samochodów kompaktowych musi tak być, bo te pojazdy muszą być i tanimi i łatwymi w naprawie, a uniwersalny ściągacz ramion wycieraczek bardzo wiele ułatwia, bo wycieraczki mogą ulec uszkodzeniu wtedy, gdy konkretny kierowca jedzie w tej dość intensywnej wichurze lub wtedy gdy spod kół samochodu jadącego z przodu wyskoczy niewielki kamień.

Ramię wycieraczki może też uszkodzić niezbyt masywna gałąź spadająca z drzewa, bo wycieraczki to nie wybitnie mocna konstrukcja spoczywająca na przedniej szybie auta.