• Kategorie
  • Szukaj
  • Węże pneumatyczne

Czym są węże pneumatyczne?

Bez przewodów i wężów pneumatycznych, funkcjonowanie układy pneumatycznego nie byłoby możliwe. Zajmują się one przepływem sprężonego powietrza oraz łączeniem układów. Za ich pomocą wykonuje się wszystkie połączenia, we wszystkich systemach i układach pneumatycznych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wyjątkowo istotnymi parametrami są ciśnienie i średnica. W zależności od wymaganego przepływu, średnica przewodu będzie ulegała zamianie. Przy ciśnieniu należy uwzględnić jego pełen zakres. W szczególności trzeba zwrócić uwagę na odbiorniki, do których dostarczane ciśnienie bywa mniejsze niż w innych elementach. Narzędzia Krab – zapraszamy do poznania naszej oferty.

Rodzaj złączek będzie decydował o rodzaju przewodu, jaki należy zastosować, każdy rodzaj np. skręcany lub wtykowy, będzie różnił się stosowanymi przewodami. Środowisko pracy, warunki otoczenia i skomplikowanie układu pneumatycznego, bezpośrednio decydują o materiale, z jakiego powinien wykonany być wąż. W niektórych warunkach lepiej sprawdzą się węże pneumatyczne elastyczne, a w innych sztywniejsze.