• Kategorie
  • Szukaj
  • Nożyce do blach

Elektryczne nożyce do metalu to potężne narzędzie do cięcia blach, tworzyw sztucznych i materiałów dachowych. Zasilane z sieci lub baterii. Nożyce elektryczne są poszukiwane w produkcji, w warsztatach samochodowych, w budownictwie, budowie konstrukcji metalowych.

Nożyce elektryczne przeznaczone są do cięcia metalu i plastiku. Dzielą się one na nożyce do sztancowania, nożyce do blachy i nożyce do cięcia wzdłużnego. Nożyce do cięcia nadają się do cięcia blachy falistej, wszelkich nierównych powierzchni, częścią tnącą jest dziurkacz (dziurkacz, który porusza się w górę i w dół z dużą prędkością, przebijając w ten sposób powierzchnię). Sprawdź ofertę hurtowni Narzędzia Krab.

Nożyce do blachy – do precyzyjnego cięcia materiałów z blachy, posiadają sztywną półokrągłą podeszwę z nieruchomym ostrzem, względem którego porusza się drugie ostrze. Nożyce do cięcia wzdłużnego przeznaczone są do prostego i krzywoliniowego cięcia materiału. 

Maksymalna grubość materiału – określa możliwości narzędzia. Wartości różnią się w zależności od rodzaju materiału (stal lub metale kolorowe) oraz rodzaju nożyc.