• Kategorie
  • Szukaj
  • Piły stołowe

Pilarki stołowe znajdują szerokie zastosowanie w produkcji mebli i materiałów budowlanych, jak również w warsztatach domowych i szkolnych. Zaletą tych maszyn jest duża szybkość pracy i łatwość obsługi. Przodujący producenci wyposażają urządzenia w systemy łagodnego rozruchu i usuwania odpadów, a także w pokrywę ochronną i funkcję automatycznego zatrzymania awaryjnego. Sprawdź ofertę hurtowni Narzędzia Krab.

Główną cechą pił stołowych jest moc. Im wyższa wartość, tym dłuższy będzie okres nieprzerwanej pracy urządzenia. Parametr ten ma również bezpośredni wpływ na liczbę obrotów tarczy na minutę, co pozytywnie wpływa na jakość cięcia.

W przypadku regularnego cięcia dużych elementów należy zwrócić uwagę na parametry fizyczne urządzenia. Na przykład stół o długości boku 90 cm lub więcej nadaje się tak samo do kompaktowych barów, jak i do dużych arkuszy sklejki lub płyt gipsowych.

Ważna jest również głębokość cięcia: wskazuje ona maksymalną wysokość obrabianego przedmiotu. Większość modeli działa z przyłączem 220 V lub 380 V. Istnieją jednak również akumulatorowe pilarki stołowe. Są one niezastąpione, gdy trzeba przenieść maszyny do tymczasowego użytku na budowie lub w domku letniskowym. Możesz porównać urządzenia różnych marek i kupić je online w naszym klepie internetowym.