• Kategorie
  • Szukaj
  • Diagnostyka układu elektrycznego

Taka podstawowa diagnostyka układu elektrycznego w aucie kompaktowym lub w maszynie rolniczej polega na użyciu miernika elektrycznego, bo nawet za jego pomocą można sprawdzić wiele.

Sprawdzenie bezpieczników i przekaźników to też czynność uznawana przez wielu mechaników za prostą, ale nowoczesne auta sportowe, kompaktowe i ciężarówki mają także złącze OBD do diagnostyki komputerowej. Dokonuje się jej za pomocą prostego czytnika błędów, który można nabyć za równowartość taniego i lekkiego laptopa, ale tego typu czytnik nie jest wybitnie dokładnym i dlatego w lepszych warsztatach używa się laptopa ze złączem i z profesjonalnym oprogramowaniem, które mówi znacznie więcej o kodach błędów, czyli nie tylko wyświetla te kody, ale też dokładniej ukazuje, w czym tkwi natura problemu.

Zdecydowanie najlepsze narzędzia do diagnostyki komputerowej aut mają serwisy autoryzowane specjalizowane się w naprawach modeli konkretnej marki, ale te serwisy to też znaczny wydatek, bo zazwyczaj naprawiają pojazdy za pomocą oryginalnych części.