• Kategorie
  • Szukaj
  • Suwmiarki elektroniczne

Suwmiarki elektroniczne przydadzą się do uzyskania precyzyjnego wyniku pomiaru. Tego rodzaju suwmiarki działają w oparciu o mechanizm elektrodowy lub indukcyjnego. Indukcja elektromagnetyczna pozwala obliczyć odległość czujnika od początkowego położenia. Uzyskany wynik można doczytać na wyświetlaczu cyfrowym.

Mechanizm elektrodowy to system diod umieszczony w określonych odległościach.  Zmiana odległości pozwala na odczytanie pomiaru. Elektroniczne suwmiarki wykorzystuje się w wielu branżach przemysłu m.in. w obróbce metalu, tokarstwie. Ważne jest odpowiednie dbanie o tego rodzaju urządzenia pomiarowe.  Należy szczególni chronić suwmiarki przed upadkiem i wstrząsami. Jeśli wilgoć przedostanie się do modeli elektronicznych może wpłynąć to mieć wpływa na ich uszkodzenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.

Podczas wyboru suwmiarki cyfrowej warto wybierać modle ze szczelną obudową, które chroni przez płynami i wilgocią.  Zaletą elektronicznych modeli suwmiarek jest niezawodność, szybkość pomiaru, długa żywotność baterii.