• Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze hakowe

Klucze hakowe mają bardzo charakterystyczny wygląd, ponieważ ich szczęki są w kształcie haka. Są przeznaczone do śrub z otworami bocznymi (nakrętek rowkowych). Szczęki tych kluczy są przesuwane, dzięki czemu poradzą one sobie z różnej wielkości śrubami. Narzędzia te wyróżnia mocny chwyt, ponieważ posiadają one szczęki ząbkowane, co sprawia, że klucz się ślizga i radzi sobie nawet z niezwykle zniszczonymi śrubami. Szukasz narzędzi warsztatowych dobrej jakości? Sprawdź ofertę naszego sklepu!

Są one zbudowane najczęściej z żeliwnego, trwałego korpusu, w którym zamocowane są: szczęka prosta oraz szczęka hakowa, która trzyma się przy pomocy radełkowej nakrętki regulacyjnej – z tego powodu są one aż tak ciężkie. Klucz hakowy jest narzędziem, które z pewnością sprawdzi się w każdych warunkach i miejscu, niezależnie od tego, czy jest się profesjonalnym fachowcem, czy tym "niedzielnym".

Klucze te odznaczają się prostotą użytkowania: wystarczy odpowiednio wyregulować narzędzie tak, aby szczęki mocno zacisnęły się elemencie, który zamierza się odkręcić lub przykręcić.