- Kategorie
- Szukaj
-
Materiały instalacyjne
Oferta naszej firmy zawiera bogatą propozycję odnośnie różnego rodzaju materiałów instalacyjnych. Dzięki naszym propozycjom, klient ma możliwość w szybki i oszczędny sposób stworzyć nowoczesne instalacje. Szeroki wachlarz modeli w różnych cenach sprawia, że znajdą Państwo u nas narzędzia i materiały doskonałe dla każdego rodzaju instalacji.
Jeśli chodzi o instalacje grzewcze, w naszej ofercie znajdują się m.in. grzejniki kompaktowe, łazienkowe i pokojowe, kotły centralnego ogrzewania, nagrzewnice, kurtyny powietrzne czy klimatyzatory ścienne, a nadto urządzenia z zakresu techniki pomiarowej i regulacyjnej instalacji grzewczych oraz zawory.
W temacie oczyszczania ścieków nasza firma oferuje np. pompy, urządzenia służące uzdatnianiu wody, urządzenia do odprowadzania ścieków, oczyszczalnie ścieków. Nasza propozycja zawiera także chemię instalacyjną: inhibitory korozji, uszczelniacze, rozpuszczalniki czy substancje czyszczące. Najwyższa jakość, nowoczesność oraz pewność i niezawodność marki w jednym.






















Produkty i materiały instalacyjne to duża rodzina urządzeń służących do montażu przewodów elektrycznych i prowadzenia kabli. Dlatego też, aby sprawnie przeprowadzić prace elektroinstalacyjne w budynku, należy wykonać dużą ilość pracy przy użyciu różnych narzędzi i podręcznych materiałów.
Poznaj naszą ofertę
Nowoczesne sklepy z artykułami instalacyjnymi oferują swoim klientom szeroką gamę produktów na każdą okazję. Należą do nich:
· kable i przewody o różnych przekrojach;
· narzędzia stolarskie;
· narzędzia spawalnicze;
· elektronarzędzia;
· elementy złączne: kołki i haczyki;
· pudełka i linki instalacyjne;
· tuleje metalowe i plastikowe;
· izolacja i zaślepki polietylenowe do końcówek kabli;
· złączki i lejki;
· izolatory;
· lampy.
Rodzaje wyrobów instalacyjnych i ich przeznaczenie
Wyroby instalacyjne są podstawowymi elementami, za pomocą których odbywa się kompleksowy montaż kabli i przewodów od źródła energii elektrycznej do jej odbiornika. Warto zaznaczyć, że w praktyce można zrezygnować z wielu części, ale może to wpłynąć na jakość i trwałość zainstalowanego systemu zasilania.
W początkowej fazie instalacji należy zwrócić szczególną uwagę na kołki rozporowe. Mogą być one wykonane ze stali lub materiałów podobnych do gwoździ. Są one wbijane ręcznie, ale można również użyć plastikowych z wypełnieniem z włókna. Kołki rozporowe są potrzebne do montażu przewodów elektrycznych, szuflad i konstrukcji nośnych. Ciężar, jaki może utrzymać korek ścienny, zależy od jego długości i materiału, z którego jest wykonany.
Z kolei do mocowania przewodów do ścian stosuje się zarówno zszywki metalowe, jak i plastikowe, a w przypadku układania natynkowego – listwy zaciskowe. Następnie przystępujemy do etapu izolacji. Do izolowania przewodów i żył kabli stosuje się rury HVT. Sama izolacja jest ułożona w taki sposób, że nie prześwituje z żadnej strony. Do łączenia cienkich kabli lub przewodów stosuje się tulejki.
Okablowanie i produkty instalacyjne wykonane są ze stopu aluminium. Do zakańczania rur izolacyjnych stosuje się tuleje porcelanowe, które chronią przewody przed różnymi uszkodzeniami. Są one dostępne w różnych rozmiarach i średnicach.
Osłony polietylenowe mogą być również stosowane do łączenia kabli, a inne miejsca skręcane i spawane są pokrywane klejem lub masą bitumiczną, aby zapobiec ich korozji. Na zakończenie wszystkich prac dobierane są specjalne haki do zawieszenia lamp i opraw oświetleniowych, w zależności od grubości płyty i jej konstrukcji.
Urządzenia i produkty instalacyjne mogą być:
- z metalu różnego typu;
- rzeźbione drewno;
- domowej roboty.
Jeśli hak jest wykonany samodzielnie, musi być izolowany rurą z polichlorku winylu lub, w przypadku jej braku, owinięty konopiami. Czasami na trzpieniu montowany jest specjalny izolator w celu wzmocnienia.
Należy zwrócić uwagę, że do wprowadzania kabli do pomieszczeń zimnych i wilgotnych oraz do wprowadzania kabli podtynkowych stosuje się specjalne lejki.