• Kategorie
  • Szukaj
  • Szczelinomierze

Szczelinomierze to urządzenia kupowane przez warsztaty samochodowe. Szczelinomierz to przyrząd służący do mierzenia szczelin lub luzów. Składa się z płytek o pewnej grubości, zlokalizowanych w obudowie. Pomiar przeprowadza się wsuwając płytkę w szczelinę tak, aby nie powstawały luzy.

Każdy diagnosta i mechanik samochodowy kupuje to narzędzie i regularnie z niego korzysta. W sprzedaży są szczelinomierze klinowy oraz listkowy. Klinowy szczelinomierz ma skalę pomiarową, nadaje się do pomiarów tam, gdzie nie ma ograniczonej swobody ruchów. Szczelinomierz listkowy posiada blaszki różnej grubości. Można go stosować nawet tam, gdzie mamy ograniczoną swobodę ruchów. Przyrząd jest niedrogi, ale bardzo funkcjonalny. Jego solidność, prostota użytkowania oraz cena są jego zaletami.

 W warsztatach samochodowych stosowany jest codziennie. Domowi majsterkowicze również mają na stanie to urządzenie, które ułatwia im znacząco pracę. Jakość, solidność, trwałość szczelinomierza przekładają się na jego długoterminowe użytkowanie. Sprawdź ofertę naszego sklepu!