• Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia do układu paliwowego

Układ paliwowy jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo jazdy samochodem. Wszystkie elementy z nim związane łączą się w jedną całość, dlatego należy dbać o każdą część tego układu. Zastosowanie odpowiednich narzędzi przystosowanych do układu paliwowego pozwoli zdiagnozować usterkę oraz szybko ją usunąć.

Jednym z takich narzędzi jest np. klucz nasadowy do filtra paliwa, przy pomocy którego bezpiecznie można odkręcić element. Równie istotnymi narzędziami są szczypce do złączek przewodów paliwowych, które są bardzo ważne podczas wymiany filtra paliwa, różnego rodzaju nasadki do filtra paliwa, zaciski kątowe do przewodów paliwowych, a także klucz pazurkowy przeznaczony do pomp paliwa, który pomoże odkręcić plastikowe nakrętki mocujące pompy paliwa lub czujnika poziomu paliwa.

Kluczowa jest też prosta ręczna pompka do paliwa, która jest najpopularniejszym narzędziem wśród osób niebędących profesjonalnymi mechanikami. Pomaga m.in. w uruchomieniu silników diesla. Szukasz narzędzi? Sprawdź ofertę naszego sklepu!