• Kategorie
  • Szukaj
  • Ściski taśmowe

Ściski taśmowe to profesjonalne narzędzia w pracy każdego stolarza. Mogą jednak posłużyć także amatorom majsterkowania. Przeznaczone są do ściskania przedmiotów o dużych gabarytach lub nietypowych kształtach. Mogą być też używane do ściskania ram obrazów, szuflad, stołów, krzeseł, skrzyń i różnych innych mebli.

Nazwa tego narzędzia pochodzi od wykonanej z wytrzymałego materiału taśmy, w którą są wyposażone. Posiadają też narożniki zabezpieczające i stabilizujące nacisk ściskanych przedmiotów na rogach. Wyposażone są też w pokrętło dociągające, które pozwala zwiększyć nacisk i dobrze ścisnąć przedmiot.

Ściski taśmowe mogą posłużyć też do produkcji drewna klejonego oraz są przydatne przy układaniu parkietu. Możliwość jednoręcznej obsługi, automatycznie zwijana taśma i swobodna regulacja nacisku czynią te narzędzia poręcznymi i niezbędnymi podczas pracy w warsztacie, czy w domu. Możliwość szerokiego zastosowania jeszcze powiększa ich atuty. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie, a nasi pracownicy zapewnią fachową i szybką obsługę.