• Kategorie
  • Szukaj
  • Pistolety lakiernicze

Do czego służą pistolety lakiernicze? Narzędzia te służą do malowania różnych powierzchni. Za ich pomocą nanosi się materiał lakierniczy na odpowiednie podłoże. Działają na zasadzie doprowadzania sprężonego powietrza do zbiornika z farbą, która wypychana jest do dyszy. 

Wyróżnia się dwa podstawowe umiejscowienia zbiorników. U góry i na dole. Ten pierwszy zaleca się do precyzyjniejszej pracy — takiej, w której należy dbać o detale. Takie umieszczenie zbiornika, pozwala na pracę pod niższym ciśnieniem. Dolna konfiguracja przeznaczona jest do rozległych powierzchni. Użycie pistoletu wysokociśnieniowego  lepiej sprawdza się w malowaniu dużych przestrzeni, gdzie nie trzeba zwracać uwagi na drobne szczegóły. Narzędzia Krab – zapraszamy do poznania naszej oferty.

Konserwacja pistoletu – jak to robić? Zachowanie urządzenia w dobrym stanie wymaga ciągłej kontroli. Należy chronić je przed upadkiem i sprawdzać uszczelnienie po każdym użyciu. Do mycia trzeba dobrać odpowiednie rozcieńczalniki, po wykonaniu tej czynności nie można zapomnieć o osuszeniu maszyny.