• Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze nastawne

Klucze nastawne są bardzo pomocnym narzędziem, ponieważ pozwalają na regulowanie rozpiętości podczas pracy, co umożliwia odkręcanie i przykręcanie różnej wielkości śrub oraz nakrętek. Szukasz narzędzi warsztatowych dobrej jakości? Sprawdź ofertę naszego sklepu!

Świetnie sprawdzą się one w trudno dostępnych miejscach. Regulacja następuje poprzez ustawienie pokrętła "ślimakowego". Klucze te nazywane są "atrybutem" hydraulika, ponieważ są oni z nimi często kojarzeni, chociaż zakres zastosowań takich narzędzi jest o wiele szerszy.

Klucze nastawne dzieli się głównie ze względu na rozstaw szczęk - jest wiele rodzajów od tych najmniejszych po największe, które świetnie się sprawdzą w częstych pracach monterskich.

Niektóre z nich posiadają bardzo silny docisk - takie nadają się również do pracy na powierzchni walcowej. Narzędzia te są nie tylko bardzo przydatne dla hydraulików, mechaników lub innych fachowców – pomogą także w prostych domowych naprawach, do których często nie będzie konieczności wzywania profesjonalistów.