• Kategorie
  • Szukaj
  • Amperomierze cęgowe

Amperomierze cęgowe to urządzenia przeznaczone do pomiaru prądu stałego i przemiennego płynącego w pojedynczym przewodzie. Tego rodzaju urządzenia podczas swojego działania wykorzystują prawo Ampera, a także zjawisko Halla. Sprawdź ofertę narzędzi w sklepie Narzędzia Krab.

Warto wiedzieć, że amperomierze cęgowe, które są dostępne na rynku pozwalają zarówno na pomiar podstawowych wielkości elektrycznych, jak i na analizowanie harmoniczne. Są one funkcjonalne i działają w sposób efektywny. Co więcej, wiele urządzeń tego rodzaju posiada także funkcję wyznaczania wartości maksymalnej oraz minimalnej.

Podczas pomiarów urządzenie zapamiętuje oraz zapisuje w swojej pamięci wewnętrznej odpowiedni wynik jako wartość maksymalną, oraz minimalną. Następnie kolejne wyniki są porównywane i jeżeli którykolwiek wynik pomiaru będzie skrajny wówczas zapamiętany wynik zostaje zamieniony na nowy rekord. Dostępne na rynku amperomierze cęgowe pozwalają na pomiar nawet bardzo małych wartości prądów przemiennych.