• Kategorie
  • Szukaj
  • Kątomierze

Kątomierze są narzędziami, które pozwalają dokładnie wykonać pomiary rozwartości kątów. Posiadają one tarcze ze skalą lub mierniki zegarowe, które wskazują ile stopni, posiada dany kąt. Tego typu narzędzia z pewnością sprawdzą się w rozmaitych pracach stolarskich czy warsztatowych, a także wielu innych.

Spośród nich wyróżnia się specjalne, a zarazem najpopularniejsze modele przeznaczone do stolarstwa czy budownictwa. Ważną cechą kątomierza jest również to, w jaki sposób będzie możliwy odczyt wyniku, np. kątomierze elektroniczne, w których odczytuje się go przy pomocy wyświetlacza LCD – taki rodzaj kątomierz cechuje się również bardzo wygodną i łatwą obsługą oraz wysoką dokładnością.

Kątomierz jest narzędziem, które na pewno znajdzie szerokie zastosowanie w domu – od małych czynności naprawczych do kapitalnych remontów. Solidnie wykonany kątomierz odznaczy się trwałością oraz niezwykłą dokładnością, co jest niezmiernie ważne podczas każdych pomiarów. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.