Mechanic jest marką stworzoną przez firmę Distar, która już od ponad 25 lat zajmuję się produkcją różnorodnych narzędzi diamentowych. Marka została założona na Ukrainie, ale od kilku dobrych lat prowadzi ekspansję na pobliskie kraje Europy Wschodniej. Jakość akcesoriów do cięcia jest niezwykle wysoka, a jeżeli dodamy do tego bardzo rozsądne, konkurencyjne ceny, to nie możemy dziwić się, że posiadają oni coraz większe grono stałych klientów.

Produkty w pełni spełniają europejskie normy jakościowe i są zgodne z wyobrażeniami klientów co do solidność i trwałości produktów. Na polskim rynku wciąż brakuję wysokiej klasy narzędzi diamentowych, więc być może warto zainteresować się tymi produkowanymi przez ukraińską markę Mechanic.

Mechanic AirChaser

Wszystko, co musisz wiedzieć o marce Mechanic

Aby poznać całą historię firmy musimy cofnąć się do roku 1994, kiedy to rozpoczęła swoją działalność ukraińsko-włoska spółka pod nazwą Ucr-Diamant. Główny celem nowo powstałego przedsiębiorstwa było uzyskiwanie zysków poprzez produkcję i sprzedaż narzędzi diamentowych. Wykorzystując doświadczenie swoich pracowników, wysokiej klasy surowce i bardzo zaawansowany, jak na tamte czasy, sprzęt dość szybko udało się ugruntować swoją pozycję na rynku i tym samym zdobyć stałych klientów i lojalnych kontrahentów.

Pomimo znacznego zwiększenia produkcji, spółka Ucr-Diamant nadal dokładała wszelkich starań, aby uplasować się w czołówce producentów narzędzi diamentowych i po stosunkowo krótkim czasie to się jej udało. W 1998 roku miała jednak miejsce transformacja marki pod wieloma względami. Najważniejszym z nich, z perspektywy organizacji było włączenie spółki w nowo powstałą korporację Distar. Umożliwiło to znaczne zwiększenie powierzchni zarówno produkcyjnej, jak i biurowej, a także rozpoczęcie poważniejszej ekspansji marketingowej na rynku. Po fuzji Distar operowało wspólnie na 3200 metrach kwadratowych powierzchni produkcyjnej i 1500 metrach kwadratowych powierzchni biurowej.

Przedsiębiorstwo ma główną siedzibę w mieście Połtawa na dużym, trzy hektarowym terenie. Na wszystko składają się nie tylko obszary produkcyjne, ale także magazyny, laboratoria i pomieszczenia testowe. To wszystko w połączeniu z doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą pracowniczą umożliwia znaczne zwiększenie zdolności produkcyjnych, dzięki czemu Dister może eksportować swoje produkty w dalszą część Europy. Ekspansja firmy trwa i stale powstają nowe marki, w tym Mechanic, która specjalizuje się w produkcji akcesoriów do szlifierek.

SLIDER 45 2.0

Asortyment firmy Mechanic

Jako że firma matka – Dister specjalizuje się w narzędziach diamentowych, nie może być zaskoczeniem fakt, że większość produktów Mechanic to akcesoria do szlifierek. Jest ich naprawdę dużo do wyboru, zarówno pod względem wielkości, jak i zastosowania.

W Polsce również możemy nabyć szereg produktów Distar. Są to m.in.:

Mechanic Osłona do szlifierki z odsysaniem pyłu 115-125mm TileDUSTER 195 684 43 013 Mechanic Przystawka do cięcia do szlifierki kątowej 115-125mm AirSLIDER 195 684 42 124 Mechanic Przystawka do cięcia pod kątem 45st. ukosowania 115-125mm 714 190 31 025

Pełna oferta marki Mechanic tutaj.

Dlaczego warto kupować produkty sygnowane logiem Mechanic?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ogromną różnorodność wśród asortymentu akcesoriów i przystawek do szlifierek. Bez trudu jesteśmy w stanie dobrać produkt, który odpowiada naszym potrzebom co do materiału.

Najbardziej wymagający klienci również będą usatysfakcjonowani, ponieważ przedsiębiorstwo oferuje specjalistyczne narzędzia, przeznaczone do pracy w wyjątkowo trudnych warunkach. Jeżeli więc potrzebujesz wysokiej jakości narzędzi w rozsądnych cenach, to z całą pewnością powinieneś zainteresować się asortymentem ukraińskiej marki Mechanic.