• Kategorie
  • Szukaj
  • Pistolety natryskowe

Pistolety natryskowe sprawdzają się wyjątkowo dobrze w sytuacji, gdy do pokrycia mamy wyjątkowo duży obszar wybraną przez nas farbą. Jest to o wiele szybsze i efektywniejsze rozwiązania, zwłaszcza w porównaniu do opcji bardziej tradycyjnych – wałka lub pędzla.

Pistolety natryskowe składają się przede wszystkim z dyszy, jej osłony, spustu, zbiornika z zamontowaną ssawką oraz regulatora ciśnienia wewnątrz. Niezbędna jest także sprężarka, stanowiąca główny element tego urządzenia. Istnieje kilka rodzajów pistoletów natryskowych dostępnych obecnie na rynku. Należą do nich między innymi: pistolet niskociśnieniowy (średnie zużycie powietrza) – nie wymaga mocnego kompresora, sprawdza się dobrze, jeśli chcemy zaoszczędzić na farbie. Narzędzia Krab – zapraszamy do poznania naszej oferty.

Pistolet wysokociśnieniowy – nie oszczędza na farbie, przez co jest mniej opłacalny i ekonomiczny; zaletą jest jednak jego cena. Pistolet niskociśnieniowy – wymaga mocnego i silnego kompresora, świetny w oszczędzaniu na farbie.